Верховна Рада прийняла Кодекс України з процедур банкрутства

Верховна Рада прийняла Кодекс України з процедур банкрутства

18 жовтня 2018 року Верховна рада України у другому читанні прийняла Кодекс України з процедур банкрутства. За відповідний законопроект № 8060 проголосували 237 народних депутатів.

Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Кодекс України з процедур банкрутства викладено у чотирьох книгах:

Книга 1. Загальна частина.

Книга 2. Арбітражний керуючий.

Книга 3. Банкрутство юридичних осіб.

Книга 4. Відновлення платоспроможності фізичної особи.

Крім того, Кодекс має підвищити рівень захисту прав кредиторів та з його прийняттям вводиться інститут банкрутства фізичних осіб.

З моменту набрання чинності Кодексом втрачає чинність Закон України “Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті”. 

На думку юристів групи факторингових компаній Growth Capital Business Group, зняття мораторію може спонукати неплатників за валютними кредитами сісти за стіл переговорів з кредиторами, зокрема і з факторинговими компаніями, більшість з яких готові запропонвати варiанти значного дисконту або реструктуризацiї кредитної заборгованості.

Кодекс набирає чинності та вводиться в дію через шість місяців з дня його офіційного опублікування.