Антикор о споре Лазуткиной Елены Сергеевны и Growth Capital Business Group

У теперішньому повсякденні України навіть діти розуміють значення словосполучення «рейдерське захоплення».

Дійсно, рейдерство надто розповсюджене на теренах нашої держави. Це створило ситуацію, коли чимало не чистих на руку людей заявляють, що стали жертвами рейдерів, та намагаються таким чином вплинути на тих осіб, котрі діють по букві закону. Так склалося і в нашій історії. На перший погляд все здається досить простим: приміщення було заставою в іпотеці, вона не була сплачена, нерухомість відібрали та продали іншій особі. Проте перший власник, котрий не виконав обов’язки по договору прикривається «рейдерським захопленням».

Активна фаза цієї ситуації розпочалася у вересні 2017 року, коли на електронних торгах «Прозорро» виставили лот на право грошової вимоги щодо іпотечного кредиту, заставою якого було приміщення, що знаходиться в середмісті Києва, за адресою: Повітрофлотський проспект 33/2. Заставним майном була книгарня, власниця якої Олена Лазуткіна не сплачувала свій борг за кредитним договором, укладеним ще в 2008 році. Складна ситуація на фінансового ринку створила те, що кредитори декілька раз змінювалися, і врешті, право на вимогу цих коштів перейшли через аукціон системи Прозорро до факторингової компанії ТОВ «Райт Партнерз». Всі ці дії були здійснені за законодавством. Адвокат Михайло Шнейдер здійснював супроводження придбання грошової вимоги. З його слів, лот придбаний за 588 тисяч гривень. Сума заборгованості на той момент складала понад 1 мільйон гривень. Враховуючи це, та відсутність бажання і можливості власника сплачувати кошти згідно з договором, заставне майно було відібране через невиконання кредитних зобов’язань. Такі дії абсолютно законні (Закон України «Про іпотеку»), власника майна було попереджено про настання наслідків, що засвідчено нотаріусом.

гурин

 

Проте Лазуткіна не заспокоїлася, а навпаки почала шукати крайнього в тому, що не виплатила кредит. На всіх, хто прямо чи опосередковано стосується цієї історії пролилося відро бруду. Через це на своєму сайті юридична компанія «Growth capital», яка здійснювала супроводження правових дій щодо нерухомості, розмістила офіційний прес-реліз, який спростовує неправдиву інформацію, яка розповсюджується колишньою власницею приміщення:

У результаті, майно було продане Ірині Трикоз, яка на сьогоднішній день є його власником. Ірина поділилася з нами історією покупки нерухомості: «З пропозицією про придбання приміщення до мене звернувся ріелтор. Я купувала нерухомість у компанії «Райт Партнерз». Для мене не було секретом, що майно було викуплене за борги. Вже 12 грудня 2017 року документи завірили нотаріально. У цьому примішенні знаходилося багато книжок попереднього власника, і я попросила компанію-продавцю зв’язатися з ними і вирішити це питання». Законність придбання будівлі не ставилася під сумнів ніким. Але вже за декілька днів розпочався конфлікт. Колишня власниця почала маніпулювати начебто рейдерським захопленням її книгарні, та викраденням з неї всіх речей, вартість яких за її словами становить близько 50 тисяч доларів США. Це твердження заперечила Ірина: «Продавець віддав ключі 21 грудня. Після цього ми прийшли з охороною приміщення підключити сигналізацію. Приїхала поліція, адже пульт охорони підключений до їхньої системи. Вони у всьому розібралися, і поїхали. Ми зателефонували Лазуткіній, щоб вирішити питання з її майном. Я придбала приміщення, а не її книжки, і хотіла вирішити цю проблему якомога швидше. Але Лазуткіна не відповідала. Разом з поліцією ми вирішили описати майно і передати його на зберігання. Лазуткіна відмовилася забирати речі. Після цього ми багато разів надсилали їй листи. Опис майна склали, його вивезли 11 січня. Ніхто не знищував майно, не продавав, навпаки ми з нетерпінням чекаємо, коли зможемо віддати її книжки». Після цього діалогу виникає резонне питання – чому відбувається  загострення на порожньому місці. Проте власниця майна зауважила, що повідомлення про рейдерство направлені на те, щоб за рахунок шантажу отримати кошти від особи, котра проінвестувала купівлю цього приміщення.

гурин

 

Лазуткіна – книговидавець чи шахрай?

Такі дії явно не випадкові. Будь-яка інша особа — жертва рейдерського захоплення, звернулася б до Національної поліції, прокуратури, суду і т.д. Але Лазуткіна не з таких. Щоб зрозуміти це, варто заглибитися в її біографію. Наші джерела в правоохоронних органах повідомили, що книгарка неодноразово притягувалася до кримінальної відповідальності за різними епізодами, починаючи від наркотиків, закінчуючи шахрайством. Найцікавіше – це те, що її шахрайські дії полягали в тому, що Лазуткіна за змовою з іншими особами, встановила банківський термінал, який зчитував дані карток покупців, і потім з них зникали кошти. Інформація про притягнення її до кримінальної відповідальності існує й у відкритих джерелах, на сайті єдиного державного реєстру судових рішень є матеріали провадження в якому фігурує Лазуткіна. Вона засекречена під «Особа_4».  . Те, що видавець була засудженою, підтверджується даними зі сайту Судової влади України.

гурин

 

Тому в осіб, котрі не по своїй волі опинилися в центрі скандалу, є ґрунтовні підстави вважати, що Лазуткіна хоче таким методом заробити гроші.

Висновком у нашій історії є те, що далеко не завжди повідомлення про рейдерські захоплення є правдивими. Ця ситуація демонстративна, адже в її центрі може опинитися кожна людина, яка хоче придбати нерухомість. Таким нехитрим чином ділки намагаються повернути в свій бік навіть власний не сплачений кредит, здійснюючи махінації за рахунок чесних осіб.

Автор: Микола Савенко

Антикор о споре Лазуткиной Елены Сергеевны и Growth Capital Business Group